logo    HYPOXICKÁ TERAPIE  velehory na dosah ruky ...  Zlepšete svůj zdravotní stav a fyzickou kondici inhalací horského vzduchu 

KONTAKTY

HISPORT Czech Republic
tel: +420 602 222 405
hisport@hisport.cz

HYPOXICO - simulace vysokohorského prostředí

PODPORUJEME:

 

HISPORT TEAM - sportovní klub


HYPOXIE A FITNESS CENTRA
HYPOXIE A FITNESS CENTRA

Hypoxické místnosti a fitness centra, domácí versus komerční využití

 

Vlivu hypoxie na hubnutí vlivem zvýšeného a prodlouženého spalování energie, zvýšení sportovní výkonnosti  a pozitivní vliv na zdraví člověka už dokázali využít nejmodernější fitnesscentra v USA, Austrálii a západní Evropě.  Jejich součástí jsou utěsněné průhledné místnosti vybavené hypoxickými generátory, simulujícími vysokohorské prostředí. Jde o speciální místnosti, zpravidla pro 2-8 osob , vybavené rotopedy, běhátky, steppery nebo veslařskými trenažéry, případně i posilovacími stroji. Existují již i hypoxické spinningové sály pro10 - 15 osob.

Hlavní výhodou oproti  domácím systémům s generátory typu Everest a HYP123 je skutečnost, že  cvičení lze provádět bez hypoxické masky, neboť upravený vzduch  je v celé místnosti, v níž aktivita probíhá.

Rozdíl je samozřejmě ve výkonnosti použitých generátorů. Zatímco generátory Everest a HYP pro domácí použití a pro trénink jednotlivců dokáží upravovat každou minutu 120l vzduchu, výkonné generátory K2 pro komerční využití dokáží upravovat 500-2250l vzduchu za minutu v závisloti na velikosti místnosti a počtu sportovců (1-10osob).

HYPOXICO Fitness Center

Pro menší tréninkové místnosti se mohou použít generátory pro domácí použití (Everest nebo HYP123), a to zapojením do série. To se ale dělá jen u místností pro 1-2 sportovce, které mohou být např. mobilní součástí fitness a přípravných sportovních center. Součástí místnosti by měla být alespoň mobilní klimatizační jednotka, u velkých místností samozřejmě výkonná klimatizace.

 

Generátory mají čtyřletou záruku a minimální životnost 10 000hodin. Jak generátory Everest a HYP123, tak výkonné generátory K2 dokáží simulovat nadmořskou výšku až 6600m.n.m. Generátory K2 pro fitnesscentra a tréninková střediska jsou vybaveny řídicí jednotkou s dotykovým displejem s řadou řídicích a kontrolních funkcí, včetně alarmu a automatického vypnutí systému při poklesu O2 ve vzduchu pod nastavenou hodnotu, překročení teploty uvnitř místnosti atd. Veškeré přístroje jsou po dobu životnosti prakticky bezúdržbové.

HYPOXICO

Systém může být navíc plně automatizován, bez  nutnosti permanentní obsluhy a asistence personálu. Kvalita vzduchu je díky řadě filtrů perfektní a je neustále monitorována řídicí jednotkou. Vlhkost vznikající pocením a dýcháním je odváděna a je přiváděn velmi suchý vzduch, takže výsledná vlhkost v místnosti je ideální.

V ČR se prvního fitnesscentra vybaveného takovouto místností se systémem simulujícím nadmořskou výšku dočkáme zřejmě v roce 2011. A doufejme že nebude dlouho trvat a i naši vrcholoví sportovci nepřijdou zkrátka a budou mít k dispozici stejná zařízení jako  sportovci v Coloradu, Belgickém Olympijském tréninkovém centru nebo jako fotbalisté Liverpoolu ve své tělocvičně.

Zatím jsou vrcholovým sportovcům  a sportující veřejnosti v ČR k dispozici pouze dvě hypoxicentra v Praze kde je možné trénovat v simulovaném vysokohorském prostředí na cyklistických trenažerech, nebo je možné si celé zařízení pronajmout a trénovat v domácím prostředí, případně efekt zvýšit současným použitím hypoxického stanu.

Rozšíření hypoxicenter se chystá v roce 2011.

HYPOXICO K2 System

YTg4N